JAK NA LEVNÉ STRAVOVÁNÍ A SOUHRN TIPŮ
V USA můžete za stravování zaplatit nemalé peníze a můžete tak významně zahýbat s rozpočtem. Možností jak ušetřit, pokud nechcete vařit je navštěvování fast foodu, nikoliv klasických restaurací, jinak to zřejmě nepůjde. Ale pokud zvolíte stejnou taktiku jako my při cestování, tak to během chvíli vyběháte mezi ulicemi velkoměst.
LEVNÉ STRAVOVÁNÍ
Vzhledem k tomu, že jsme měli po celou dobu pobytu jedno ubytování, měli jsme nakoupené potraviny z místního Targetu nebo Wallmartu a dělali si doma minimálně snídaně, vždy před cestou. V supermarketech jsou uváděné ceny vždy bez DPH, proto se nedivte, pokud u pokladny v součtu zaplatíte o něco více. V obchodech pak narazíte na lehce dražší pivo,
protože započítávají do ceny i obal. Také tu narazíte na opravdu velké
velikosti lupínků, brambůrek, šunek, sýrů apod. Na to u nás nejsme zvyklí, můžete si tu koupit i kanistr mléka 😀. V Americe se nestkáte s našimi litry, ale s galony.
Na cestách a ve městech jsme se stravovali až na výjimky ve fast foodech nebo china townu. Už samotná klasická bistra, kde si můžete dát klasickou americkou snídani jsou relativně drahá, ale i to jsme zkusili. Do klasické restaurace jsme nezavítali, ty jsou mimo naše finanční možnosti a zdravý rozum. 😀
FAST FOODY
Pro nás byl naprostou jedničkou fast food řetězec In-N-Out Burgers. Pokud znáte z východního pobřeží řetězec Shake Shack, tak je to srovnatelné. Burgery za fajn cenu a opravdu dobré. Jen je tu opravdu plno a je kolikrát problém si sednout, drive thru dokonce zablokovalo vedlejší silnici. Další řetězec, který můžeme doporučit je Carl´s Jr, burgery dobré a co mě osobně potěšilo byla jahodová fanta 😀, no tu ještě v ČR nemáme. On totiž v Americe je daleko větší výběr třeba právě mezi limonádami. Dalším typickým řetězcem pro USA je Jack in the box, tady byly burgery trochu horší i čistota nám tu přišla taková na hraně, ale je to asi hodně subjektivní pohled. Mc Donaldu jsme se vyhýbali, už jen proto, že tento řetězec najdeme i u nás v ČR, ale nevynechali jsme návštěvu nejstarší pobočky tohoto řetězce v USA. Nachází se v městě Downey, kousek od LA a objednat si tu svou objednávku můžete v okénku. Původně se jednalo o pobočku bez zastřešené části pro konzumaci, ta byla později dostavěna a najdete tu i malé muzeum k historii tohoto řetězce. Kávu jsme si dávali vlastně stejně jako na východním pobřeží v Dunkinovi. S tím, že už máme i srovnání, se dá říct, že ceny ve fast foodech na západním pobřeží jsou nižší, než na tom východním, respektive než v New Yorku. Ne nadarmo se říká, že je to jedno z nejdražších měst na světě.
V Santa Monice si pak můžete dát burger za dobrý peníz přímo na mole v Pier Burgers.
BISTRA, DINER - DENNY´ S
Z amerických řetězců bister jsme navštívili Denny´ s, a to na cestě do Las Vegas. Určitě je fajn si alespoň jednou zajít na pravou americkou snídani, kde Vám bude servírka dolévat překapávanou kávu, když ji dopijete. Pravě zde si můžete dat klasickou snídani, kde na talíři najdete jak slanou, tak i sladkou variantu. Nesměly tak chybět panncakes se slaninou a vajíčkem v klasickém červeném bistrovém boxu. Při návštěve San Diega nám hodně pršelo a tak jsme se šli schovat do jedné restaurace/bistra Don´ s Kountry Kitchen a dali si zde večeři. Zde byla vlastně naše první zkušenost s javorovým sirupem, no asi bychom bez něj dokázali žít.😀 Jak už bylo zmíněno stravování v těchto typech zařízení nepatří mezi levné a tady to pak může významně zahýbat s rozpočtem.
A jak jsme se stravovali na východním pobřeží USA?